wtorek, 26 sierpnia 2014

DIY Zeszyt z łapaczem snów ♥

Hej ^^ 

Trochę mnie nie było przez co zaprzepaściłam 2 tygodnie projektu Red Rouge. Zaczęłam się uczyć na poprawki które czekają mnie we wrześniu i jakoś tak wyszło. 

Mówiąc o szkole przychodzę do Was z pomysłem jak urozmaicić swój zeszyt. Chciałam zrobić kilka projektów, ale jakoś tak wyszło, że zrobiłam tylko dwa. Żeby nie przedłużać przejdę od razu do pierwszego banalnego projektu do którego jest Wam potrzebny tylko długopis czy tam mazak jakiś xD

Swoje zeszyty bez żadnych obrazków zdobyłam w 2,99 za 1,99zł xD Są to zeszyty A4 z 96 kartkami z odzysku w kratkę. Kupiłam ich 6 albo nawet 8, bo przydają mi się takie rzeczy :) 

Projekt 1.
Kto lubi anime zapewne zna 'Death Note', był na jego podstawie film, a nawet dwa pod tym samym tytułem. Anime jest zdecydowanie lepsze ^^ Jak widzicie niczego twórczego tutaj nie ma oprócz napisu, dlatego przechodzę do drugiego projektu, który wymaga nieco więcej cierpliwości ;)

Projekt 2.

Czego potrzebujecie:
♥ Zeszyt z czystą okładką (lub można nakleić też czystą kartkę na zeszyt z obrazkiem)
♥ Brokat w kleju
♥ Klej
♥ Piórka 
♥ Ołówek
♥ Gumka do gumowania
♥ Cienkopis/długopis/mazak 
♥ Cyrkiel


Najpierw narysowałam dwa okręgi, jeden jak widzicie jest trochę mniejszy. To będzie obręcz dla naszego łapacza snów. Następnie robiłam łuki dookoła okręgów, potem łuki na łukach i jeszcze jedne łuki na łukach, które są na łukach xD W miejscu gdzie miałam wbity cyrkiel zrobiłam mały okrąg i od niego robiłam coś na kształt płatków stokrotki. Wszystko poprawiłam czarnym cienkopisem, ale to nie jest konieczne. 


Na dole zrobiłam coś co miałoby imitować sznurki. Żeby zrobić taki sznurek rysowałam tylko elipsy po skosie ^^ Jest to najbardziej żmudna część tego projektu. Nie ukrywam, że najdłużej mi to zajęło. Od sznurków zrobiłam małe wypustki w kształcie łzy, po czym wypełniłam je brokatem w kleju ^^ Na końcu sznurków przykleiłam piórka. Początek piórka przykryłam kropelką brokatu. Na tym miało się skończyć, ale stwierdziłam, że tę obręcz też zrobię brokatem ^^

Tak wygląda mój spersonalizowany zeszyt. Jest trochę niepraktyczny, ale ja akurat będę go trzymać w domu, więc nic złego się z nim nie stanie haha xD

Teraz chciałabym pokazać projekty, które miałam przygotowane na dwa ostatnie tygodnie do Red Rouge, ale niestety, wyszło jak wyszło. 

Kwiat egzotyczny (pojawił się w Klubie Paznokciowym Frambuesy)

 Kwiat dowolny (miał być słonecznik xD wyszła jakaś gerbera xD)

Do zobaczenia znowu ;)

2 komentarze:

  1. Ten lapacz snow jest odjechany! Tez chce taki zeszyt! ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Pomysł ze spersonalizowaniem swoich zeszytów jest rewelacyjny!

    OdpowiedzUsuń